• Ehliyet Süresi ve Yaş Sınırı :  Otomobil grubu araçlar en az 2 senelik ehliyete sahip ve minimum 21 yaşındaki kişiler kiralayabilirler.

 • Araç Kiralama Süresi :  En az 1 gündür. Uzun süreli oto kiralamalar için özel fiyatla teklifi verilir.

 • Uzun süreli Araç kiralama :  Uzun süreli araç kiralama en az 1 aydır. Uzun süreli araç kiralama teklifi ve kiralama koşullarına ilişkin bilgi için ofisimizi arayınız..

 • Araç Kiralama Fiyatları :  Fiyatlara araçların muafiyetli Kasko Sigortası dahil,KDV hariçtir.Araç yakıtı kiralayan müşteriye aittir.Dolu depo şartı yoktur. Sürücü araç deposunu teslim aldığı seviyede, geri getirir.Eksik yakıt ile iade edilen araçlarda, yakıt farkı, hizmet ücreti ile birlikte alınır.Şoförlü araç kiralama istek üzerine temin edilir.Tek-Yön Ücreti, Teslim Etme / Teslim Alma Ücreti, Bebek Koltuğu Ücreti, Navigasyon cihazı, Ek sürücü, HGS geçiş ve servis ücreti, km aşım ücreti, muafiyet altı hasarlar için tam kaza sigortası ücreti ayrıca hesaplanır.

 • Araç Kiralama da Ödeme :  Araç kira bedeli tahsilatı teslim sırasında nakit veya geçerli kredi kartıyla yapılır.Kiralanan aracın iadesinde gecikme halinde her ek saat için günlük kira bedelinin 1/3′ü, toplam 3 saati geçen gecikmelerde ise 1 günlük araç kira bedeli kadar ek ücret alınır.

 • Kiralık Araç Sigorta :  Sigorta şirketlerinin teminatı altında bulunan poliçe sistemimize göre şirketimizden kiralayacağınız tüm araçlar ve sürücüleri, muafiyetli kasko ve zorunlu trafik poliçeleri kapsamındadır. Ek olarak, Ferdi Kaza ve İhtiyari Mali Mesuliyet Sigortası, Mini hasar sigortası da fiyata dahil değildir. Ek bir ücret ödeyerek bu sigortalara sahip olabilirsiniz. (Lastik,Cam,Far) LCF sigortası kaza haricinde bu bölgelerde oluşan ve kaza raporu gerektirmeyen küçük hasarları (cam,far çatlağı ,…v.s) karşılayan kasko dışı mecburi olmayan bir fondur.Günlük 10 Euro ( kiralama başına en fazla 150 Euro) ekstra ödeyerek bu fondan yararlanabilirsiniz.

 • Sigorta Kapsamı Dışında Kalan Haller :  Aşağıda sayılan hallerde oluşacak zarar sigorta kapsamı dışında kalacaktır: - Aracın normal kullanım koşulları dışında kullanılması (kötü yol şartları, araca yanlış yakıt doldurulması, aracın yüksek motor harareti ile kullanılması ve benzeri diğer durumlar), - Araçda taşınan yükün hasara veya kazaya sebep olması, - Meydana gelen kazanın veya çalınma durumunun irtibat telefonlarına bildirilmemesi durumu veya Araçın kaza yerinde terk edilmesi durumunda oluşacak zarar sigorta kapsamı dışında kalacaktır, - Araçın dikkatsiz ve tedbir alınmaksızın kullanılması(kırmızı ışıkta geçilmesi,yasal hız sınırının aşılması ve benzeri durumlar) durumunda oluşacak zarar sigorta kapsamı dışında kalacaktır, - Meydana gelen bir kaza veya çalınma durumunda ilgili makamlardan 48 saat içerisinde gerekli raporların (trafik ve alkol raporu v.b. gibi) alınmaması, - Aracın çalınması durumunda orijinal anahtarın Ada Rent A Car'a teslim edilmemesi, - Kira süresinin bitmesine rağmen Ada Rent A Car’ dan onay alınmaksızın aracın teslim edilmemesi.

 • Kaza veya Çalınma Durumu :  Herhangi bir kaza veya aracın çalınması durumunda, aracın yeri değiştirilmeden en yakın polis veya jandarma karakoluna başvurularak kaza, hırsızlık ve alkol tespiti raporları alınmalıdır. Aksi halde tüm sigortalar geçersiz sayılarak meydana gelen her türlü zarar, 3.şahıslara verilen maddi ve manevi kayıpları da içermek üzere kiracıdan tahsil edilir. Kaza park halinde olduysa, yaralanma ya da ölüm durumu var ise, sürücü yetkili kolluk kuvvetlerine başvurmalıdır. Aracın alkollü ve uyuşturucu madde etkisi altında kullanılması da raporu geçersiz kılar. Daha fazla bilgi için ofisimizden bilgi alabilirsiniz.

 • Kiralık Araç Teslim / İade :  Kiraladığınız aracı farklı bir şehirde teslim etmeniz gerekiyorsa en az 1 haftaya kadar kiralamalar için ve daha uzun kiralamalarda tek yön ücret farkı uygulanır. Ofisimizin dışındaki farklı şehirlerde teslimat yapmanız gerekiyorsa bu şehirler için geçerli olan fiyatlarımızı öğrenmek için ofisimizi arayabilirsiniz.

 • Trafik Cezaları :  Trafik yasalarına uyulmamasından doğacak her türlü sorumluluk ve maddi ceza kiracıya aittir. Araçların herhangi bir nedenle resmi veya yerel makamlar tarafından tutulması nedeni ile geçecek zaman, sözleşme süresi içerisinde kabul edilir.

 • İlave Sürücüler :  Aracın, kiralayan şahıs dışındaki kişi / kişilerce kullanılabilmesi; ek sürücü / sürücülere ait Sürücü Belgesi bilgilerinin Kira Sözleşmesinin üzerinde gösterilmesi ile mümkündür. Aracın Kira Sözleşmesinde ismi yazılı kişilerden başkasına kullandırıldığının belirlenmesi ve /veya her hangi kaza durumunda, tüm güvenceler geçersiz sayılarak gerek kiralayan ve gerekse aracı kullanan kişi / kişiler ayrı ayrı ve müştereken sorumlu tutulurlar. Kiralamada asli sürücü dışında, bir adet ek sürücü ilave edilebilir.

 • Trafik Cezaları VE HGS Geçişleri :  Trafik yasalarına uyulmamasından doğacak her türlü sorumluluk ve maddi ceza kiracıya aittir. Araçların hangi nedenle olursa olsun resmi veya yerel makamlar tarafından tutulması nedeni ile geçecek zaman, sözleşme süresi içerisinde kabul edilir. Trafik cezaları, ceza tutarına ilave olarak 50 TL + KDV tutarında bir hizmet ücreti ile beraber müşteriden tahsil edilir. Müşterinin kiralama süresi boyunca yaptığı HGS (veya OGS), köprü ve otoyol geçiş vb… harcamaları kendisinden tahsil edilir. Köprü ve otoyol gişelerinden yapılacak kaçak geçişler için de 50 TL + KDV ilave servis ücreti tahsil edilir.

 • Kira Sözleşmesinde Değişiklik Talepleri :  Kiracının aracı rezervasyon yapılan süreden erken iade etmesi veya rezervasyonunu tamamen iptal etmesi durumunda kesinlikle ücret iadesi yapılmaz. Kiracının dönüş tarihini ve/veya saatini ertelemesi, dönüş istasyonunu değiştirmesi, ekstra hizmet talebi durumlarında bu talep ayrıca fiyatlandırılıp Kiracıdan tahsil edilir. Kiracının Aracın ve/veya kiralama tarihlerinin değiştirilmesi talebinde ise, rezervasyon Kiracı tarafından iptal edilmiş olup ücret iadesi yapılmaz veya ödenen tutar bir sonraki kiralamanın ücretinden düşülmez.

 • Tüketici Haklarının Korunması :  4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun’un 22nci maddesinin 5 ve 6ncı fıkrasında belirlenen parasal sınır, aracın kiralandığı tarihteki fiyat listesinin geçerli olacağı şartıyla tüketicinin ödediği kira bedeli kadardır.

 • Yürürlülük :  15 (on beş) maddeden ibaret bu Sözleşme, taraflarca okunarak, rezervasyon tarihinde, Alıcı tarafından elektronik ortamda onaylanmak suretiyle akdedilmiş ve yürürlüğe girmiştir.